Listopad 2014

"Miluji" své okolí

29. listopadu 2014 v 9:00 On my mind

Miláčci okolí

Teda mé okolí je jedna velká hrůza... Nejde ani tak o zasmogovanou Ostravu, kterou mám vlastně celkem ráda, ale o naše "milované" sousedy. Náš dům sousedí s třemi domy a dalšími okolními sousedy. Začnu hezky popořádku, abyste pochopili.

Paní S
- Typ takové té staré paní, která je proti celému světu a všechno okolo se jí příčí. Když jsem byla malá pamatuju si jak jí neustále vadilo, že auta z celé ulice se jela otočit až k jejímu plotu a tak na cestu postavila kolečka, aby ostatním zamezila ve vstupu na cestu, protože jí to náramně obtěžovalo. Často na mě křičela, že přelézám naší plynovou budku na druhou stranu ulice, jelikož se přeci chodí branou a i kdyby to bylo kdo ví jak naléhavé, nikdy se neleze přez budku. Taky si pamatuju jak se pohádala s dalšími našimi sousedy, Manželé N, kdy měla problém s tím, že se jejich tří letá dcera šla na zahradě vyčůrat pod strom, který se nachází asi 2 metry od jejího pozemku. Kolem toho byla hotová estráda.
- Takže takový ten typ nevlídné a mrzuté stařenky, která má akorát na všechny pifku. Ale teď se dočista změnila a neustále vyžaduje po svých sousedech, které akorát peskovala, jejich pomoc a náklonost.

Paní Z
- Paní Z je již několik let vdova a na svůj rodinný dům, ve kterém žije sama, už nestačí. A proto to tam taky vypadá jako někde na skládce! Trávu nechává dorůstat do takové výšky, že jednou jí už nemohla poséci obyčejnou sekačkou, tak sekla kosou tu svoji "louku". Jinak se jí na zahradě válí nespočet starých krámů (dřevo, plechy, překližky, atd...), bazén už je zcela rozpadlý, nikdo se o něj nestará. Chová také slepice, ale těch je mi natolik líto... hraničí to snad i s týráním. Slepice mají špinavý kurník až hanba, nečištěný výběh s bidlem, jsou zcela bez peří, které se jim nachází už pouze na hlavě. Katastrofa.
- Pár dnů zpátky si koupila novou sedací soupravu a starou jen tak vyhodila před dům, kde se to ledabyle povaluje, takže další bordel... Upřímně se bojím jejím směrem i podívat.

Manželé T
- Tak zvaní "zachránci" přírody. Pokaždé když se u nás seká tráva, příjde si Pan T stěžovat: "Jak můžete sekat trávu benzínovou sekačkou? Copak nemyslíte na všechny ty broučky, které v té trávě zabíjíte?", protože on jistě s tou svou kosou nikoho v trávě nezkosí! A nebo když nám zatopí, částečky popela nám leží všude na parapetech, prach se usazuje na oknech, nedejbože že maminka zrovna vyprala a věší prádlo!
- Paní T . Šampón na vlasy potkává tak jednou za týden, protože pokaždé co jí vidím, nemá její ofina přirozený lesk či tvar, její ofina vypadá jako čtyři slepené pramínky uprostřed čela. Tahle paní také vymyslela zcela unikátní způsob "zametání" listí z cesty. Jednou jsem na ni tak koukala z okna, jelikož se mi zdálo že má takový ten fukár na listí, ale vypadalo to docela jinak, jako válec skoro. Toto jsem si myslela do doby než se s tím úžasným přístrojem otočila mým směrem. Paní T jezdila po asfaltové cestě se sekačkou, aby dostala listy z cesty pryč.

Ach ti sousedi. Takhle tu žijeme a žít budem, snad se to někdy zlepší :D

V horách

28. listopadu 2014 v 12:00 Art

Cristobal Ortega


Takže, jsem zpět se svým teď už týdeníkem o takovém rychloumění :)
V tomhle, již třetím díle, Vám představuji španěla, Cristobala Ortega. Pomocí temper, vytvořil za pět minut skvělé dílo.

# Sny

27. listopadu 2014 v 9:00 All dreams can come true

Dreams

Když jsem byla malá, měla jsem sny o různých pohádkách a o tom, že oplývám nadpřirozenými schopnostmi jako je létání nebo magie, jednou se mi dokonce zdálo, že jsem jako Buffy :D Také jsem ale měla noční můru, která se pořád opakovala. Měla jsem panickou hrůzu z hadů (pořád jí mám), i když jsem se vždycky každou sobotu dívala na Steva Irwina, který pořád něco s hady zkoušel, ale to mě spíš fascinuje a zajímá. V té noční můře jsme měli plný skleník hadů, kteří jednou utekli a snažili se dostat do našeho domu. No prostě katastrofa... kolikrát jsem celé noci nespala.
Ale to bylo, když jsem ještě byla maličká.

Teď když už jsem "velká" a začínám poznávat úžasnou vědu psychologie a skvělého pána Zikmunda Freuda a jeho práce na téma sny, díky níž jsem všem snům více otevřenější, než kdy předtím. Podle něj jsou sny něčím co v reálném životě potlačujeme a později se to prolne do našich snů. Vždy jsem měla, mám a mít budu ve svém životě něco co budu potlačovat a o čem se mi bude zdát. Vždycky jsem si odmítala přiznat, že bych se sebou mohla začít něco dělat, protože mi bylo jasné, že s tím po nějaké době seknu jako ostatně se všim. Pak se mi začalo zdát o tom jak cvičím, samozřejmě to byla noční můra, ale nakonec mě to donutilo k tomu to zkusit. Tak jsem sem tam začala pro sebe něco malého dělat (nebudeme to přehánět).
Také se mi hodněkrát zdálo o věcech, o kterých jsem si nemyslela, že bych je někdy mohla mít, ale stalo se. Pomalu začínám věřit tomu, že sny se skutečně plní! Kéž je to pravda, prosím, prosím! Věřím!


Thesaurus

26. listopadu 2014 v 8:00 All
Na tohle téma mě napadlo napsat článek když jsem se učila slovíčka na test ze semináře angličtiny. Jelikož se náš úžasný seminář skládá z koukání na Simpsonovi v angličtině plus slovíčka, tak na každý test musíme umět všechna slovíčka použít ve větě, která by vyjadřovala jejich smysl.

Dlouho jsem uvažvala nad větou ke slovíčku reverberate (echo) a nemohla jsem na nic přijít, tak jsem zadala slovíčko do starého, dobrého strýčka Googla a hned nějaký čtvrtý odkaz byl na slovník synonym Thesaurus. Hned jsem si vzpoměla na scénku ze seriálu Přátelé, který mimochodem velice zbožňuji, kdy se Joey snažil vypadat chytře a všechna slova předělal v Thesauru. Samozřejmě z toho byla ještě větší slátanina než napoprvé :)


Jihlava - zoo

24. listopadu 2014 v 10:00 Fotím
A jsem zde s dalším příspěvkem do rubriky s mými fotkami. Jelikož jsem nedávno prohrábla pevný disk, nalezla jsem jich opravdu hodně a ráda se s Vámi všemi podělím o ty nejlepší kousky.
Dnešní fotky jsou z výletu do Jihlavské Zoo, kde už jen dostat se bylo velkým uměním, jelikož jsme se na cestě jednou ztratili a dvakrát narazili na objížku z důvody oprav na silnici. Ale nakonec jsme to s naší Thálinkou (auto) zvládli, i když jsme pak nejméně půl hodiny hledali parkovací místo.
Ale teď už k fotkám!

Kdybych musela říct jaké je mé nejoblíbeněší zvíře, byl by to určitě tygr a za ním ostatní kočkovité šelmy.

Travelling

23. listopadu 2014 v 13:00 On my mind
Jako téma dalšího článku mne napadlo cestování. Kde jsem všude byla, kam bych se ráda podívala znovu a kde bych se ráda podívala úplně poprvé.


Život podle Shakespeara

22. listopadu 2014 v 12:12 On my mind

Shakespeare

William Shakespeare. Jeden z mých opravdu nejoblíbenějších autorů, který mě naučil hodně o mě samostné, světu a lidech.


Západ slunce nad rájem

21. listopadu 2014 v 13:40 Art

Street art


Jsem tady zase s novým dílem Street artu. Tohle video je o pánovi, který pomocí rukou a hadříku, nakreslil dokonalý ráj pro život. Deštný prales, zapadající slunce a chata v horách, vodopád... no co více si přát. :)
Chápu že devítiminutové video je dost, ale pokud si těch pár minut najdete, nebudete litovat :)

Botanicus - Ostrá

21. listopadu 2014 v 13:00 Fotím
Toto léto jsem se svým tátou navštívila botanickou zahradu v Ostré. Pěstujou tam různé bylinky a z nich potom vyrábějí různé kosmetické výrobky ( balzámy na rty, sprchové gely, krémy, mýdla, apod. ). I když jsme tam byli na konci srpna, kdy už zrovna moc bylinek nekvete, tak jsme si přesto našli něco krásného :)

Přesně nevím co je tohle za květinu, ale líbila se mi a fotka se povedla :)


Irové jsou tady

20. listopadu 2014 v 16:16 Fotím
Dnes Vám představím svoji milou irsko-českou sestřenici :) . Když už se tedy párkrát za rok, většinou 2x až 3x, poštěstí, přijede nás navštivit delegace z Irska. A jelikož je moje sestřenka Adina velký ťunťa, tak jsem si dovolila udělat pár snímků :) .

Moje maminka a Adinka :)