Prosinec 2014

# Rodinka

31. prosince 2014 v 13:52 On my mind
Hodně jsem musela přemýšlet co bych jako poslední článek tohoto roku měla napsat a probrat. Na hodně bolozích jsou všemožné flashbacky a shrnutí co se za poslední rok událo v jejich životě, čeho dosáhli, apod. Nic takového jsem psát nechtěla. Už bych se akorát opičila a nebylo by to ani originální. Taky se nemám čím chlubit, ničeho jsem nedosáhla, držím se pořád tam kde jsem. Jedno jsem však dokázala. Změnit se. Konečně jsem si uvědomila co je pro mně v mém životě nejdůležitější. A o to jediné se chci za celý rok 2014 podělit. Je to moje *rodina*.

Naše malá rodinka :D bohužel celá rodina bychom se ani nevešli. Bratr chybí, někdo musel fotiti.

* Půjdeme do kina?

29. prosince 2014 v 16:16 On my mind
Pokaždé když máme rodinnou chvilku večer u televize, tak se probírá "životně důležité" téma. Většinou setrváme jen já, mamka a její přítel, který vždy vede dlouhé psychologické řeči, které mamka nemůže vystát a v konečném důsledku je z toho hádka. Většinou jsou témata nudná, ale v sobotu večer jsme narazili fakt na zvláštní debatu, kde jsem se ocitla jako hlavní postava, kterou je třeba řešit a pitvat. V celém článku jsem se rozhodla, že jména raději nebudu zveřejňovat.

- Půjdem do kina?


Strečno

27. prosince 2014 v 13:55 Fotím
Juj, už to bylo dávno co jsme se sebrali a vyrazili na hrad Strečno. Nápad vznikl z toho, že můj bratr začal studovat v Žilině a na tomto hradu už byl a chtěl se s náma podělit o zážitek. Tak samo se chci alespoň podělit o zážitek vizuální :) Ale to bude asi tak nějak všechno. Podrobnosti si už moc nepamatuju a ani to nebyl nějaký extra výlet. Krásně tam ale bylo. Přijeli jsme, když byla hrozná mlha, ale jen taková ta co se drži u země. Sluníčko svítilo krásně :) Nejdřív jsme prošli okolí a pak jsme se vydali na hrad. No samosebou, že jsem sebou měla foťák, a tak sem musela kdeco zdokumentovat :) Snad se fotky budou líbit.


Je to tady

23. prosince 2014 v 16:12 On my mind
Ahoj, ahoj lidi! Dnes se s Vámi podělím o pár minulých dnů a na Vánoční svátky se s Vámi rozloučím. Chápejte, Vánoce, rodina a další neplechy na mě čekají a nebude moc času.


Prázdninová výzva

19. prosince 2014 v 12:21 On my mind
Mrzí mě, že poslední dobou už moc nečtu, většinou na to není ani čas, ale jelikož tu máme dva týdny prázdnin, tak jsem se rozhodla, dát si výzvu. Za tyto dva týdny prázdnin, počínaje zítřkem, chci přečíst Hobbita. Dostala jsem ho minulý rok na Vánoce, když se bratr vracel z Erasmu. Jelikož to měl být dárek odtamtud, je celý španělsky. Španělsky se učím, ale i tak mi to celkem ztíží výzvu.

Falun Gong: vzestup a pád

18. prosince 2014 v 16:33 On my mind
Před několika dny jsme měli v rámci semináře z angličtiny promítání filmu o Číně a životních osudech dvou lidí, které Čínská vláda pronásledovala. Toto téma mě už v danou chvíli velice oslovilo a dlouho už přemýšlím, že bych o tom zde napsala článek. Možná svou snahou svět nezměním, ale můžu se o to alespoň pokusit.
O co vlastně jde, se záhy dozvíte.


V plném proudu

17. prosince 2014 v 12:20 On my mind
Vánoce jsou za dveřmi, přípravy v plném proudu, nikdo nemluví o ničem jiném! :o Tak i já jsem se tedy rozhodla, napsat Vánoční článek.
I mě přemohly přípravy a pocit, že už se strašně těším!! Ale netěším se na dárky, stejně nic nedostanu :D Těším se spíš na tu atmosféru okolo, na rodinu. Největší radost budu mít až ostatní dostanou moje dárky.

Výzdoba

Moje vlastní výzdoba není nijak fenomenální, ale je prostě moje, jednoduchá a osobitá. Letos jsem si řekla, že už nechci na okno ty kýčovité nálepky zasněžených domů, sněhuláků a Santy na saních. I když světýlka mám prostě pořád :) těch se nikdy nevzdám. Mám je nad dveřmi do skříně. Velmi mi tam pomůžou až si ráno nebudu chtít rožínat světlo abych našla věci, které si chci obléct. Dále jsem si z barev na sklo namalovala, šest úžasných sobíků, které jsem si na okno nalepila. Je to jednoduché a strašně se mi to líbí.


Pravčická brána

16. prosince 2014 v 15:28 Fotím
Před několika lety jsem byla na rodinné dovolené v Českém Švýcarsku. Jako jednodenní výlet jsme si tehdy vybrali výstup na Pravčickou bránu, která se v té době účastnila klání, o zařazení mezi nových Sedm divů světa. Dostala se do první desítky, ale dál už bohužel ne. Což je podle mne veliká škoda. Nicméně, Pravčická brána je tvořena z pískovce, který neustále podléhá erozi, což znamená, že nám brána každým dnem mizí pomalu před očima.
Kažopádně, v tomto článku bych ráda vyzkoušela něco nového. Ráda bych popsala příběh z výstupu na tento skvost.
Fotka byla pořízena v létě 2013. Příběh naleznete v celém článku :)

Není to divný

15. prosince 2014 v 13:27 Theme of week
Hodně lidí si mluví sami pro sebe, někteří jsou to schopni označit za nemoc. Ale proč vlastně? Když potřebuju správnou, odbornou radu, obrátím se na odborníka, a to na mě! Někdy je to nejlepší pomoc, kterou lidé potřebujou.

Tradice se nesmějí porušovat

12. prosince 2014 v 11:07 On my mind
Dnes bych ráda napsala o tradicích, se kterými se setkáváme každý rok. Ať už jsou to tradice Vánoční, Velikonoční nebo i narozeninové.