Leden 2015

Maryša

30. ledna 2015 v 19:23 Knihy
Název: Maryša
Autor: Alois a Vilém Mrštíkovi
Počet stran: 86
Datum 1. vydání: 1894
Žánr: Divadelní hry

Původně jsem si myslela, že to bude normální příběh o alespoň dvouset stranách, ale (jak Vám napoví počet stran výše) se jednalo o krátkou divadelní hru. To jsem ovšem zjistila tak nějak den před začátkem čtení :D Recenze na tuto knihu nebyly nic moc, ale rodiče jí strašně chválily, i když byli jen na divadelním představení. Proto jsem se rozhodla jí přečíst na cestě na Gaudeamus v Praze (může obsahovat spoilery).


Četba k maturitě

28. ledna 2015 v 5:00 All
Znovuobjevená láska ke čtení mě donutila sestavit nový seznam povinné četby k maturitě. Předlouho jsem to odkládala, jsem už takový lenoch.. Musím říct, že to nebylo vůbec nic lehkého! /plně mi překopali systém a mnoho knih jsem musela ze seznamu vyřadit, protože se mi tam už jednoduše nevlezly. Pokud bych si měla upřímně vybrat, který seznam jsem měla raději, tak volím ten starý, i když k novému chovám velké sympatie, kvůli nově objeveným titulům.
Tak šup, jdem se podívat jak to dopadlo! :)


Gaudeamus

24. ledna 2015 v 7:20 On my mind
Mám strach. Z čeho? Ze všeho... ze života, z toho, že nemám ani páru co bych chtěla v budoucnu dělat, z toho, že se nedostanu na žádnou školu, nebo že si žádnou nedokážu vybrat! Hodně lidí to taky má tak, že se ještě ani nerozhodli, ale když oni vypadají tak klidně, smířeně a že je te zatím vůbec netrápí. Moc jsem chtěla dělat něco s historií a uměním. Jenže můj sen ztroskotal snad dřív, než vůbec začal. Jako první se přihodilo, že mi neotevřeli seminář z dějin umění, když jsem si řekla, že to nebude moc překážkou, naskytla se další. Spojila jsem se s jednou studentkou z Olomouce, která tento obor studuje, abych se jí zeptala na nějaké podrobnosti. Bohužel, to co mi sdělila bylo hrozné. Lituje toho, že si takovýto obor vybrala, protože už teď se dá těžko najít praxe, i zadarmo! Dále nechtějí na žádnou pozici, o kterou se dá ucházet, nové lidi, protože jim prostě stačí ti co už mají. Takže malá pravděpodobnost uplatnění v oboru. Asi bych vystudovala něco co mě baví, ale zase nechci všechny roky studia hodit za hlavu a jít prodávát někde upomínkové předměty, jen protože není uplatnění.
Dálším záložním povoláním je Novinářka, to se ale tak rozmohlo, že mě to naprosto uchvátilo a já jsem ochotna za tím jít. Jenže v poslední době slýchávám spekulace, že bych si měla vybrat i něco víc a já pomalu ztrácím naději, že se mi sen splní. Navíc mí prarodiče novináře nenávidí. Ale z opravdu pitomého důvodu, že vždy dělají z komára žirafu! Co se dá čekat od někoho kdo čte jen bulvární plátek Blesk.

Proto jsem se taky rozhodla vydat 28.1.2015 na veletrh vysokých škol *Gaudeamus*.


Pýcha a Předsudek

23. ledna 2015 v 9:40 Knihy
Název: Pýcha a Předsudek
Autor: Jane Austenová
Počet stran: 394
Datum 1. vydání: 1813
Žánr: Román

Nejdřív to měla být další moje srdcovka, kterou jsem si chtěla přečíst jen tak. Ale když se kniha objevila na seznamu s povinnou četbou, už jsem si nebyla tak jistá, že si jí chci přečíst. Nevím proč, ale když už je to povinné tak se mi do toho moc nechce. Nicméně, kdybych jí nakonec zahodila tak teď nepíšu tuhle recenzi :)
Knihu jsem dostala na Vánoce od kamarádky Sandry, protože jsem si jí přála, samozřejmě. Koukala jsem se na ní ve své knihovničce a pořád jsem nějak nedokázala vzít jí do ruky. Stejně jsem to dokázala a začala číst. V MHD, ve škole, doma. Byla to skvělá příležitost i proto, že nebyl internet. (může obsahovat spoilery)


Týden mimo

21. ledna 2015 v 16:12 On my mind
Je to už fakticky doba co jsem tady psala naposled... Za to se omlovám těm, kterým to chybělo :) proč se dozvíte v článku. Za tu dobu co jsem nepsala se mi v hlavě vyrojilo plno nápadů na články a přečetla jsem další knížku, takže se tady určitě objeví i recenze! *Pýcha a předsudek* Určitě v nejbližší době zkouknu i film!! :D Chtěla jsem se na něj podívat už dávno, ale přece jen jsem si počkala až si přečtu knihu.
Konec řečiček ať mi něco zbyde na další články a pojďme se kouknout na jádro věci.


Julius Caesar

11. ledna 2015 v 8:00 Knihy
Název: Julius Caesar
Autor: William Shakespeare
Počet stran: cca 90 stran
Datum 1. vydání: 1599
Žánr: Tragédie

Jako druhou knihu do "čtenářského deníku" jsem si vybrala tragédii Julius Caesar.
Proč? Jednoduše protože jsem velký nadšenec antiky, Říma a jeho dějin, a hodně jiných témat, ale to sem teď nepatří. Knihu jsem četla asi jen 4 dny, převážně v MHD a ve škole :D (99%). Vzhledem k tak nízkému počtu stran to není žádná sláva, vím.

Kniha je moje, dostala jsem jí na Vánoce od taťky ve dvojjazyčném vydáni (anglicko-česky). Na anglickou část si ale v nejbližší době netroufám. Angličtina v knize je ze 16. století a český překlad se dost liší od toho, jak bych to přeložila já sama :D Takže si knihu hodlám nejprve několikrát přečíst, určitě se k ní budu ráda vracet, a poté bych se vrhla i na část anglickou. Taky jsem si na Vánoce přála knihu Antonius a Kleopatra, ale v žádném knihkupectví ani v antikvariátu se nedala sehnat. Našla jsem ji ale na internetových stránkách, tak se kousnu do jazyka a ty peníze za to přece jen dám!

Teď už se pojďme vyrhnout na můj názor, recenzi ke knize :) (může obsahovat spoilery)

Hard workout

10. ledna 2015 v 7:07 On my mind
Uvažuji nad tím už opravdu dlouho, ale teď už t myslím naprosto vážně, začínám pravidelně cvičit! Není to tak, že bych do teď necvičila, ale co si budeme nalhávat, jednou za týden nebo jen když se mi chce, není to pravé ořechové. Navíc už se poslední měsíc nemůžu na sebe ani podívat. Ještě do toho všeho byly Vánoce, takže se zase žralo a žralo. Teď mám břicho jako ve třetím měsíci a zadek.. ani se mi nechce mluvit.

Odhodlání hraje opravdu velkou roli a je pravda, že si zase moc nevěřím, že bych to dokázala. Ale pak se zamyslím nad tím čeho chci ještě dosáhnout. V dubnu bych ráda začala se závodní lukostřelbou, proto by cvičení a správna životospráva byla opravdu na místě. Ráda bych v tom vydržela už jen kvůli tomu a taky kvůli sobě. Pokud se můžu takto změnit už teď, byla by škoda to nevyužít a nevypracovat se tam kam bych chtěla. Asi bych nechtěla čekat až to se mno půjde opravdu rychle z kopce a pak bych se jen litovala, ale už bych se k ničemu neodhodlala.
Znám se a jsem opravdu lenoch :D nepopírám. Někam mě dostat se podaří jen někomu s opravdu dobrými argumenty a že bych se na něco nabídla jen tak sama od sebe, je skoro svátkem. Ale od pondělí prostě zavádím tvrdý režim, dokonce se zdravou stravou! a to je u mě taky pokrok.

Už jednou jsem cvičila tak trochu pravidelně a ve výsledku jsem se cítila opravdu skvěle :) Snad nejlepší pocit pro mně je, když se po cvičení ráno probudím a cítím jak mě všechno bolí a vím, že je to protože jsem to dělala správně. Celkově jsem se cítila lépe, měla jsem i lepší náladu :) I tohle je pro mne motivací, abych se nevzdala a opravdu se sebou něco udělala.


# 2: Marylin Monroe

7. ledna 2015 v 8:00 Art
Jelikož k mému předchozímu článku/videu bylo celkem dost ohlasů :) za čož Vám moc děkuji, jsem se rozhodla natočit další video. Stejně jsem to slibovala a udělalo mi to velkou radost.

Už dlouho jsem přemýšlela koho nakreslím. Nejraději kreslím ženy, muži mají vousy a to se mi zrovna nejlépe nekreslí :D, kdežto vlasy u žen jsou přímo úžasné, taky mají bohatší oči :) Tím už ale odbočuji. Nějakou dobu mám zálusk na větší ybku než nějaké obyčejné herečky. Chtěla jsem si nakreslit *Marylin Monroe* :) Jednu kresbu s ní už mám, slavnou scénu se vzdouvajcími se šaty, ale tentokrát jsem chtěla detail. Už jen protože tuhle herečku opravdu obdivuju a bylo jí opravdu škoda. Troufla jsem si i na otevřenou pusu! Normálně všem pusu zavírám, protože vůbec neumím kreslit zuby :D teď se mi to zdálo proveditelné, protože šly vidět jenom dva přední :D a světe div se! Povedlo se mi to :3 Možná si to nemyslíte, ale já z toho mám výborný pocit.

A jako obvykle, video v celém článku a tady pouze "ilustrační" obrázek ;)


Challenge completed - El Hobbit

5. ledna 2015 v 17:08 Knihy
Zimní prázdniny jsou za námi a já můžu s hrdostí oznámit *Challenge completed* :)
Ze začátku se mi výzva zdála celkem jednoduchá, už jenom kvůli těch 270 stránek, ale nebyla. Na začátku se mi plán dařilo plnit skvěle, ale potom to šlo jen a jen z kopce. Takže co z toho plyne? *Už žádné výzvy!*
Neříkám, určitě je super když si někdo dá výzvu, cíl a ví, že toho chce dosáhnout v určitém časovém úseku, ale já takhle fungovat nejspíš nemůžu. Už jen protože vím, že na to mám jen nějakou dobu, bude to na mě dělat tlaky a vyvíjet stres. Pak nebudu číst abych splnila plán a spíš na to budu jen kašlat. Čtu opravdu hodně, co to dá, ale asi si prostě nemůžu stanovovat cíle. Někdy čtu knihu půl roku, někdy jí mám přečtenou za víkend, ale pokud to ještě někdy bude výzva, tak asi nesplněna :D

Trochu jsem přemýšlela, a tak jsem založila novou rubriku, kde budu psát "recenze" ke knihám, které jsem už přečetla. Takže pokud budete chtít můžete se chodit inspirovat, možná si pak něco taky přečtete :)
No a jako první knihou bych chtěla začít svou prázdninovou výzvou *Hobbit* (může obsahovat spoilery)Nová neznámá

1. ledna 2015 v 16:31 Art
Nový Rok a já jsem tak moc chtěla uctít Vás videem (to by znamenalo, že jsem se překonala), a taky ano! Mám nové video. Tak nějak už v něm ale neučinkuju, teda vlastně moje část ano, je to ruka. Video mělo být *Jak maluju*. Nápadů bylo fakt hodně, ale teď si jeden vybrat že!? Když už jsem si vybrala, tak jsem chtěla zkusit, pro mě, novinku. Úhel. No.. katastrofa, a tak jsem musela přejít na svou oblíbenou, graf tužku. Jenomže už se venku pomalu stmívalo a tak se mi obraz rozostřoval a nešlo skoro nic vidět.
Ale alespoň jsem vzala první část videa a udělala Vám z toho minutové pobavení :)

Jsem naprosto nadšená tím co mě napadlo a chtěla bych do budoucna určitě udělat více takovýchto videí.
Takže video v celém článku :)