Březen 2015

Kafka změnil můj život

27. března 2015 v 20:28 On my mind
Tak miláčci, na úvod, v úterý a ve středu jsem byla s částí školy v Praze, kde jsme jeli v rámci projektu, který byl spolufinancován EU. Bylo to tedy zadarmo, tak proč nejet? Navštívili jsme pivovar Staropramen s konečnou ochutnávkou piva, Akademii věd (to šlo tedy úplně mimo mě :D chemie a fyzika...). konec úterka jsme zakončili projížďkou na lodi s výkladem o Praze, nějak jsem se při této aktivitě dokázala úspěšně separovat od své třídy a přilepit se k 3.C :D . Ve středu nás čekala prohlídka Židovského města a následný 4 hodinový rozchod. Při této příležitosti jsme se šli s kamarádkama podívat na židovský hřbitov, kde jsme chtěly najít Franze Kafku. Na začátku se nám dílo nedařilo, ale přece jen jsme ho našli. A co jsem našla JÁ, najdete v celém článku :)


Studovna

23. března 2015 v 12:55 On my mind
Nikdy bych nevěřila, že to vůbec řeknu, ale je hezké se jednou v klidu učit! Už týden jsem úspěšně znovu zapsána v knihovně a to by bylo abych neobjevila veškeré služby a možnosti, které nabízejí!

Proč proboha potřebuju toooolik věcí?

Krásné 18 tiny

21. března 2015 v 7:00 Art
Takže, ještě jednou všechno nejlepší Klárko :) Doufám, že se ti obrázek líbí a, že se ti bude líbit i to video. Dala jsem si s tím víc práce než s regulárním obrázkem a musela jsem si navodit depresi abych to vůbec nakreslila a zlomila jsem si tužku, ale co bych neudělala. Tak si užij video :)


Kalibův zločin

20. března 2015 v 6:21 Knihy
Název: Kalibův zločin
Autor: Karel Václav Rais
Počet stran: 224
Datum 1. vydání: 1892
Žánr: Česká literatura

Konečně si můžu přeškrtnout další knihu na mém seznamu povinné četby. Mlhavě jsem si pamatovala, že jsme jí jednou probírali v hodinách literatury, ale i tak jsem po ní sáhla. Bohužel, když jsem byla v polovině, stihl mi kamarád vykecat jak to vlastně skončí. Ale teď už jenom jásám, že jsem jí přečetla za dva dny a už musím chvátat do knihovny pro další! (může obsahovat spoilery)


Další zhaslá svíčka

18. března 2015 v 7:33 All dreams can come true
Všechny sny se mohou stát skutečností. Je to ale pravda?


Ranhojič

16. března 2015 v 8:22 Knihy
Název: Ranhojič
Autor: Noah Gordon
Počet stran: 695
Datum 1. vydání: 1988
Žánr: Světová literatura - romány

Moje úplně první kniha od Noaha Grodona, který jak jsem se po táhle zkušenosti přesvědčila, je úžasným a originálním autorem, který píše skvělé knihy s poutavými příběhy. O knize jsem ani nevěděla, že existuje, až po shlédnutí stejnojmeného filmu, jsem přišla na to, že knihu si prostě musím přečíst! (může obsahovat spoilery)


On Air

14. března 2015 v 0:37 On my mind
Dlouho připravovaný článke je konečně tady! S hrdostí oznamuji, byť je již po půlnoci, že se konečně uvolnila malá skulinka v mém rzvrhu abych stihla něco postnout na blog. Plánovala jsem to už na čtvrtek, ale vždy mi do toho něco vlezlo. Teď jsem po pečení, které se, jak jsem předpokládala, protáhlo do 2300.
A článek bude o mém novém a zcela úžasném objevu rádia! (Vy co nemáte rádi taneční hudbu si dnes moc nepočtete).

- Výcuc z diáře, oranžově zvýrazněny programy rádia-

Už jsem se chtěla ptát

9. března 2015 v 17:39 Art
Od začátku prosince jsem spolupracovala na logu pro celonárodní festival španělského divadla, za které jsem měla slíbené tričko s mým návrhem. Už už jsem se dnes chtěla ptát jestli ke mně to triko někdy dorazí, protože už je to více než 4 měsíce a pořád nic. Každopádně, jako by mi četli myšlenky, dnes triko dorazilo až ke mně.

Potisk na triku :)

Přehled týdne

7. března 2015 v 18:58 On my mind
Jojo, je pravda, že už na všechno poměrně seru, týden přesněji. Ale proč? Jooo to kdybych věděla, prostě mám teď nějak svůj svět, ve kterém neexceluje jak vyjadřování (někteří vědí) tak myšlení, ale zase vynikám v přemýšlení -opravdu jsem nikdy nedokázala celé hodiny ležet a jen tak přemýšlet- a v nic nedělání.


Rozhodnutí

3. března 2015 v 15:19 On my mind
Dnešní článek bude nejspíš trochu depresivní, jako ostatně celý tenhle týden. Teda nevím jestli bude zase tak depresivní, ale každopádně to bude 50/50 takže velké výkyvy nálad! Těšme se!

Možná, jak už tušíte, bude řeč o škole a jiných nástrahách.