Červenec 2015

Letní vynálezy

27. července 2015 v 20:24 On my mind
Dnes přicházím, už poněkud vyjímečně, s nevideo článkem. V průběhu horkých dnů a mé nechuti k jídlu jsem vynalézala způsoby co dělat a co jíst, když je venku vedro a pořádně ani na nic nemám chuť. Moje vlastní vynálezy jsou jen dva, ale zase to můžeme brát jako dvojnásobný recept a něco navíc! :)


Rome| part 6

22. července 2015 v 20:18 MemoryCollector
Hou hou hou! Nejsou sice Vánoce, ale pro mě ano! Dnes představuji šestý díl mé dovči a s největší pravděpodobností, ten příští bude i poslední. Ale nějak zvlášť si nezoufám, protože mám pořád spoustu nápadů na videa a fotočlánky :) S tímhle článkem a videem bych chtěla udělat taky menší update. V pátek odjíždím na týden pryč, takže zase nechám na týden svůj blog za sebou, ale není se čeho bát, jelikož za své nepřítomnosti budu sbírat materiál na další články a videa, kterými bych mohla zase jednou obohatit svůj blog. Ale určitě jeden článek alepsoň přednastavím. Budu se vracet až na začátku srpna, kdy, teď už s největší pravděpodobností, budu chodit na brigádu. Jsem od toho už jen kousíček a modlím se ať to vyjde (peníze prostě potřebuju!).
Ale teď už koukněte na video, věnujte mu ty tři minuty, které vám už nikdo nevrátí :D A kdybyste měli zájem o pár fotek z toho dne, tak zobrazte celý článek :)


5.8.2015

Rome| part 5

16. července 2015 v 0:22 MemoryCollector
Ano, přicházím s tím až pár minut po půlnoci a to nám už značí, že toto video se prostě nestihlo dostat na svět včas. Takže můsím své přenošené dítě prezentovat až teď, alespoň má něco po mě :) Jak jsem slibovala v tomhle díle malý pohled na Via Appia Antica a příště si podáme Koloseum, na tenhle díl se opravdu moc těším :)

Jinak jsem ten den byla ještě fotit památky v noci, takže foto v celém článku ;)


22.7.2015

Jogurtové muffiny s borůvkami

11. července 2015 v 11:00 Recepty
Jelikož dnes pořádá super blogerka a kámoška Terka přespávačku, rozhodla jsem se, že musím něco přinést. Myslela jsem na muffiny a týden se rozhodovala jaké udělám. Sice jsem nedávna zjistila, že muffiny bude péct taky, ale to mě už nemohlo odradit, protože jsem byla na pevno přesvědčená, že ty svoje musím zkusit. Jelikož mi obyčejné základní těsto moc nejede, dostala jsem nápad jak ho udělat lepším a z obyčejného těsta se stalo těsto s jogurtem. A když už nám na zahradě zrají borůvky, tak by byl super nápad je do toho přidat :)


Rome| part 3,4

8. července 2015 v 17:57 MemoryCollector
Ahoj, ahoj. Máme tu konečně středu a s ní pokračování videí! Jak jsem slíbila tak vás dnes v necelých pěti minutách provedu po státě Vatikán, kouskem Říma a zakončíme to ve městě Tivoli. Asi to nemá smysl moc okecávat tak se pohodlně usaďte a věnujte tomuto videu pět minut, které už nikdy nedostanete zpátky :D

Ještě jen dodám, že Tivoli je připojeno k tomuto dílu, protože se mi tam vybil foťák a pokud chcete něco z Tivoli vidět, otevřete si celý článek pro fotky :)


Další epizoda 15.7.2015

Hledání inspirace pokračuje

6. července 2015 v 11:22 On my mind
V minulém díle *Kde najít inspiraci* jste se dozvěděli odkud z internetu čerpám svou inspiraci. Tak nějak došlo i vyjádření, že by mohl vzniknout ještě jeden článek na toto téma, a proto dnes přicházím s pokračováním. Tentokrát nebudu hledat na internetu, ale zabruslím do inspirace každodeního života.

1. FOCENÍ
Poslední půl rok jsem se opravdu nadchla pro focení a natáčení videí a inspirovalo mě to k napsání mnoha článků s touto tématikou. Je to hrozně moc fajn, protože můžete odlepit zadek od židle, můžete experimentovat, navštívit nová místa, rozšířit si obzory a něco úžasného zažít. Pokaždé, když jdu ven s tím, že budu fotit, mám problémy s tím jak na mě lidi koukají když držím foťák v ruce nebo u obličeje. Zvláštní je, že tohle mi vadí jenom tady, ale na nějaké dovolené mi to příjde docela přirozené, protože jsem turista a je mi jedno co si tam lidi budou o mě myslet, a tak jsem si poslední dobou vymyslela, že budu předstírat, že jsem turista i tak. Takže teď když někam vyrážím fotit, snažím se vypadat a předstírat, že jsem turista a tím mi už ani nepříjde divné fotit mezi lidmi.


Rušné koupaliště

3. července 2015 v 11:48 Fotím
Včera jsem se konečně dokopala k tomu, abych vyrazila na dlouho připravované focení do Komenských sadů. Chtěla jsem z toho udělat fotočlánek a včerejší den mi na to připadal jako stvořený. Svítilo slunce a kupodivu ani na mě nabylo příliš horko. Jela jsem autobusem a cestou na místo jsem jela kolem koupaliště, které bylo venku totálně přeplněné. Trochu jsem jim záviděla to ráchání se ve vodě, ale mačkat se tam s nimi bych rozhodně nechtěla. Ten samý nápad mělo bohužel dalších, alespoň 100 lidí, kteří si jako alternativu vybrali řeku, no spíše říčku, Ostravici, která protéká Komenského sady. Takže břehy řeky byly obsypány polonahými lidmi, tudíž i většina skvělých fotografických míst. Byla jsem zprvu celkem zklamaná, a tak jsem si šla sednout na nějaké opuštěné místo a koukala jsem do vody. Po chvilce mě ale napadlo, že sedím ve vysoké trávě a tak bych mohla nepozorovaně něco vyfotit (určitě jsem neměla v plánu fotit polonahé lidi). Tráva mi poskytla skvělý úkryt alespoň pro jednu fotku a s malou útěchou jsem mohla pokračovat dále.Rome| part 2

1. července 2015 v 13:50 MemoryCollector
Ahojky! Vítám vás v prvním prázdninovém dni, a tak nějak jsem si říkala, že tento den je jako dělaný pro další díl nebo tedy den z mé velké dovči! Asi před měsícem jsem začala tenhle díl dělat, ale buď se mi něco nelíbilo nebo jsem předělávala a předělávala až jsem se sekla a nevěděla jsem jak dál, a proto to zůstalo tak dlouho u ledu. Konečně mám z krku školu, takže mi žádný stres nebránil ve střihu a malé úpravě. Původně jsem den 2 chtěla sloučit se dnem 3, ale čtvrtý den dovolené mi v Tivoli klekla baterka ve foťáku a celý ten den by byl kraťoulinký a tak ho plánuju sloučit se dnem 3.

Video má sice jen něco okolo dvou minut, ale aspoň vás nebude nudit, a taky jsme toho ten den moc neviděli, spíš jsme se jen procházeli uličkami, takže žádné velké monumenty, které jsme prolezli až ke konci dovči. Takže jsem ze dne vypíchla to nejpodstatnější a nejhezčí :) Tak se bavte!


8.7.2015 bude díl 3 a 4!