Listopad 2015

Papejte novinky

19. listopadu 2015 v 23:08 On my mind
Večer, půl desáté a Klára vysedává u kompu a píše tenhle článek. Proč? Protože jindy sakra nemám čas a všechny moje nápady jsou na jeden článek prostě too short. Dnes půjde o to shrnout co se mi v poslední době úžasného přihodilo, a tak trochu vás vrhnout do dění v mém světě.

Jako asi první věc bych dala, že jsem se zapojila do soutěže s časopisem "Bridge" což je anglický časopis určen pro studenty. Našla jsem tam zajímavou competition, kde se dala vyhrát kvadrakoptéra s kamerou a další, to mě velice zaujalo, kvůli tomu, že by se s tím daly dělat super věci. Pointa byla natočit video, interview s někým kdo nění čech, ať už v ČR nebo někde na dovolené a zeptat se jich na jednu pozitivní a jednu negativní věc o ČR. Jakožto studenta bilingvního gymnázia mě napadlo, že bych tyhle rozhovory mohla natočit s některými učiteli. Vybrala jsem si španělku Carmen a američana Nathana. Oba souhlasili, byli i dost nadšení a natáčení jsme si všichni užili. A jako třetího jsem si zvolila slovenku Julču, u které jsme byli ubytovaní na naší dovči v Tatrách. Odevzdávalo se do 20.10. a jelikož si nejsem schopná přeložit měsíc vyhlášení výsledků, tak jsem se samozřejmě o měsíc sekla. Takže pokud jste paka jako já, tak si pamatujtě, že DECEMBER je prosinec... Hold musím ještě týden počkat. Stejnak to nevyhraju.. :D


Butterbeer

1. listopadu 2015 v 10:57 Recepty
Jsem tady s "novým" receptem. Určitě ho všichni znáte nebo alespoň víte o co jde. Je to Potterovský -Máslový ležák- (Butterbeer). Ze středy na čtvrtek u mě spala kamarádka Sandra a plánovaly jsme, že si takový máslový ležák uděláme. Projely jsme internet a každý recept říkal něco jiného. Kombinace piva a mléka mi přišla docela krkolomná a moc jsem nechtěla riskovat co z toho potom vzejde, a tak jsme přešly k jistější variantě, kde se ale žádný alkohol nevyskytuje.