Červenec 2016

Carrot cake | recept

29. července 2016 v 8:04 Recepty
Konečně! KONEČNĚ! Jsem tady s nějakým receptem. Tak strašně dlouho jsem si chtěla upéct nějaký dort nebo cokoliv, ale vyskytuje se u mě hlavní problém... "Kdo to bude jíst?" Nikdo u nás v rodině na sladké moc není a když už tak si dají všichni ten nejprťavější kousek jaký jen můžete ukrojit. Včera k nám měla zavítat návštěva z Irska, a tak jsem se rozhodla, že upeču dort, protože to bude mít kdo jíst. Do dortu jsem se pustila už ve středu, aby se mohl přes noc nechat uležet v lednici. Říkala jsem si, že to nic není upéct dort, že je to jako péct buchtu nebo muffiny, ale opak je pravdou. Jen jeho zamotné pečení zabralo 1h a jeho chladnutí půl dne (protože bylo horko). Zkrátka, začala jsem ve 13:00 a dort byl celkově hotový kolem 20:00. Ale když jsem ho pak poprvé ochutnala, tak jsem nelitovala toho, že jsem se s tím tak piplala :) No pokud se vám už sbíhají sliny a chtěli byste si také takový dort upéct, tak se vrhněte na recept do celého článku, který je upraven na menší dort a né na ten klasícký (28 cm).

Náramek s prstýnkem v jednom | postovnezdarma.cz

28. července 2016 v 10:33 All
A máme tu další článek spojen se spoluprácí s internetovým obchodem postovnezdarma.cz kde jsem si tentokrát vybrala tento zlatý náramek, který je spojen řetízkem s prstýnkem. Na takové věci moc nejsem, šperků a bižu nosím jen minimum, ale řekla jsem si, že to zkusím. Premiéra je i to, že je pozlacený! No říkala jsem si, že za zkoušku nic nedám a tak jsem objednávala. Musím říct, že dodání bylo bleskové! Ani jsem to tak brzy nečekala.
Dodání: 5/5

Šperk je vyroben z bižuterního kovu a je pozlacen. Co se týče bižuterního kovu, tak ten moc kvylitní teda není, protože když jsem náramek vybalila z balení, které jsem očekávala, že by mohlo být obaleno alespoň zevnitř bublinkovou folii, tak jsem zjistila, že je náramek prasklý. Naštěstí to není moc vidět, ale už je jen otázkou času, kdy se to celé rozpadne. Takže u zabalování bych čekala větší opatrnost a zabezpečení, uvážím-li, že i obaly na mobil z e-Baye chodí v bublinkové obálce.
Balení: 1/5
Produkt: 3/5

Proč jsem náramek objednávala, i když to není můj styl? Protože je léto, chci zkoušet jiné věci a taky jsem uvažovala, že při focení by se to mohlo hodit jako rekvizita. Vyrážím v úterý, tak uvidíme jak se osvědčí :)

Odkaz na produkt -> Náramek s prstýnkem

Celkové hodnocení 3/5

Foto | Klára

23. července 2016 v 10:26 Fotím
Už dlouho jsem neměla foťák v ruce za nějakým jistým účelem. Tohle mě napadlo úplně náhodou. Jednou večer jsem přemýšlela, že bych měla něco s někým zase spáchat a napadla mě kamarádka Klára, která měla vždy krásně kudrnaté vlasy, ale světe div se, poslední dobou se jí začaly narovnávat. To mě ale nijak neodradilo, protože objemově jich má 3x více než já nebo kdokoliv jiný. Tak jsem se s ní domluvila, že jeden den půjdeme fotit pod Sýkorův most, kde jsem si našla NEPOČMÁRANOU zeď. Tam jsme to rozbalily a Klára dokonce zjistila, že před objektivem je to úplně jiné než za ním. Nechtěla jsem modelkovské pózy, ani aby stála na hlavě. Chtěla jsem jednoduché a přirozené pózy a pohledy, protože podle mě je tohle zrovna to nejlepší (stejně jsme měli i pár crazy póz :D ). Konec keců a koukněte se na to co jsme spolu vytvořily :)


DIY | taška VIKINGS

20. července 2016 v 20:59 MemoryCollector
Po hooooodně dlouhé době co se mi ve skříní válí bílá plátěná taška, jsem se dokopala k tomu jí trochu oživit! Přesněji se mi válí ve skříni už od Vánoc kdy jsem jí za pár kaček kupovala. Spolu s taškou jsem koupila i barvy na textil. Tašky jsem měla dvě. Jednu jsem kreslila pro mamku na Vánoce a druhou jsem měla pro sebe. Jak je vidět tak jsem se hodně dlouho nemohla rozhodnout, jaký motiv na ni nakreslit. Něco neutrálního? Něco co mám ráda? Něco roztomilého? Nakonec jsem se rozhodla pro logo ze seriálu *Vikings*. Jedná se o vzorované véčko. Původně jsem chtěla vyřezat obrys a pak ho přetřít barvou, ale to bylo fyzicky nemožné, prostě pěkné sci-fi. Nakonec jsem logo obkreslila a s výsledkem jsem náramě spokojená. Nemůžu se dočkat až jí konečně pořádně provětrám a ukážu světu :)

Ano je z toho i video, protože mě strašně baví točit jak něco tvořím a pak to zrychlit a vidět jak to krásně ubíhalo. Dohromady jsem se s tím piplala 51minut čistého času. Plus nějaké přestávky, protože se mi vybíjela baterka.


Bužírek pro všechno | PostovneZdarma.cz

15. července 2016 v 10:33 All
S mým onjednáváním přes firmu (e-shop) postovnezdarma.cz se pojí dnešní recenze. Dnes budu hodnotit přístup obchodu a produkt, který mi byl zaslán. S mou poslední objednávkou se pojí i příběh objednávání a řešení problémů.

Jednou někdy v dubnu (26.4.2016) jsem na stránce našla USB datový kabel, který jsem si chtěla pořídit. Prostě do zásoby kdyby něco. Kabel mi byl odeslán a čekala jsem, že mi ještě někdy v květnu před maturitou příjde. Pořád se nic nedělo, až mi začátkem června poslali upozornění, že bych už měla napsat recenzi zde na blog. Bohužel kabel u mě nebyl, tak jsem jim tedy psala, že bych ráda psala recenzi, ale že nemám na co, protože kabel ke mě ještě nedorazil. Hned se mi omluvili a zeptali se jestli si chci objednat něco jiného nebo znovu kabel. V nabídce se mi tehdy nic nelíbilo, tak jsem si kabel nechala zaslat znovu. Po nějakém tom týdnu mi napsali, že kabel už dodavatel nemá na skladě, že se omlouvají a že si znovu mám vybrat něco jiného nebo že mi sami něco pošlou. Opět se mi v nabídce nic nezamlouvalo a tak jsem to nechala na nich. Opět mi začaly chodit upomínky na dokončení článku, na které jsem se už prostě musela vykašlat a neřešila jsem je. 13.7.2016 ke mě dorazil balíček. Nejprve jsem měla podezření, že v něm nic není, protože byl na omak podezřele plochý a necítila jse, že by v něm cokoliv bylo.

Zahradní mix

10. července 2016 v 17:30 Recepty
Ahooooooooj ty tam! O co tady jako jde? Proč zase píšu po měsíci něco o tom rozmixovaným ovoci zvaném smoothie? Čím je tohle tak speciální? Jednoduše. Když jsem dostala krabici, ve které smoothiovač byl, byl na ní nápis "pomixuj na co máš chuť". Na internetu spoustu receptů na smoothie, které v sekci "POTŘEBUJETE" měli ingredience, které bych k sobě za boha nedala. Taky že nemůžete pomlet všechno co vám chutná. Smoothie není jako dort který vařil Pejsek s Kočičkou. Máte rádi jablka a banány? No v tomhle případě už nejspíš mít nebudete. Jenomže já! Já jsem dnes přišla na recept, ve kterém můžu pomixovat víc než mé obvyklé dvě ingredience a stále to bude bomba! A v čem je to ještě tak vyjímečné? Protože jsem sbírala ingredience na zahradě. Je to jedna z věcí, které na zahradě zbožňuju. Nasadíte si pár křaků a stromečků a dostanete něco co v obchodě stojí neskutečné prachy! A teď pojďme na ten recept! :)

Šarády s EnthusiasTer

4. července 2016 v 11:42 MemoryCollector
Dnes jsem si připravila něco nového, něco co se tady často neobjevuje, nebo spíš tenhle typ článků se tady ještě neobjevil. Video. Ale né jen tak obyčejné, poprvé to není nějaký trip, ale s kámoškou Terkou jsme si sedly a natočili pro můj blog Šarády. Jak říkám ve videu, chtěla bych tohle na svůj blog zařadit, ale nejsem si úplně jistá, že každý týden bude nové video. Viděla bych to velmi nepravidelně! Znáte to, super nápad a pak málo inspirace a málo lidí co by to s vámi natočilo.

Zjistila jsem, že když mluvím tak opravdu křičím! Takže si to kdyžtak ztlumte a já se vám omlouvám. Omlouvám se i za svůj smích, protože tak debilně se snad nikdo kromě mě nesměje -_-

Pro Terku jsme taky točili video, ale bohužel se zatím neví kdy vyjde. Pokud ho chcete vidět, tak kontrolujte Terčin channel na Youtube :) -> https://www.youtube.com/user/TheTerka177

A teď už se vrhneme na video, které je v celém článku :)

TOP five | červen

1. července 2016 v 7:51 All
Dnes s prvním "prázdninovým" dnem přináším i novou pravidelnou sérii článků. Jedná se o mých TOP pět písniček, které jsem si daný měsíc hodně oblíbila. Dlouho jsem uvažovala jestli takovýhle typ článků vůbec psát, protože jsem si všimla, že se objevuje na hodně blozích. No ale hudba pro mě hodně znamená a neumím bez ní přežít jeden jediný den. Taky si nemyslím, že 5 písniček by bylo nějak hodně a co blog to jiný vkus, takže to snad nejde aby tyhle články unudily. Pokud jste stejní blázni do muziky, tak to snad uvítáte a ještě třeba narazíte na hezkou písničku, kterou jste ještě neznali. V podstatě to bude něco jako "June favourites", ale s tématem hudby. Opět nebude cílem abyste si početli, ale třeba na chvíli vypli a poslechli si nějakou tu písničku.

Uveřejním sem svých pět nejoblíbenějších v podobě youtube vide a pokud budu mít nějaké písničky navíc, se kterýma bych se chtěla podělit, tak dám i odkazy :) Teď už jen doufám, že se budete bavit! A užívejte léto!! ;)