Říjen 2016

retro | PC hry

16. října 2016 v 20:37 retro
Všechny Vás vítám u pokračování *Retro série* a dnes bych se chtěla podělit o nějaké hry, na kterých jsem jako malá dost ujížděla a nebudu lhát, ale některé z nich hraju dodnes. Nejprve asi informuji o tom, že si tento článek pomyslně rozdělím do dvou bloků, do onlinovek a PC her. Bylo hrozně těžké vybrat nějaké hry, protože já jsem jich hrála mnohem a mnohem více, v podstatě jsem byla maniak. Ale dopadlo to tak, že jsem si vybrala několik, pro mě, TOP her.


The Sims... to jste snad museli hrát všichni! Pro mě to byla úplně úžasná hra. A dodnes pořád je (jak by né, už vlastním třetí díl). Byli jste ti co hráli s kódy nebo bez, nebo jste ještě nevěděli, že kódy existují? :D Pamatuji si, že k The Sims jsem přišla přes kamaráda mého bratra, který u nás často byl. Nahrál mi jí na CD a já měla radost ze své první (pirátské) hry. O kódech jsem nevěděla nic, ale již zmiňovaný kamarád mi na papírek nějaké napsal, a tak jsem to hrála jedině s kódy a stavěla jsem si sídla. Jednička měla celkem dost omezených možností a byly doby, kdy jsem jí hrála nonstop a někdy mě to nebavilo vůbec. Jediné co tam bylo úplně super, bylo to, že postavičky nestárly :) to bohužel v dalším díle nahradili stárnutím, které se muselo kódy vypínat. Osobně jsem byla nadšená, když jsem měla dvojku a k tomu bylo milion rozšíření a nových možností. No tady to nejspíš ukončím, protože této hře bych musela věnovat celý článek abych se pořádně vyjářila :)

Podzimní slavnosti Pardubice | Velká ohňostrojová show

10. října 2016 v 21:38 Fotím

Zdravím všechny s prvním kulturním článkem z Pardubic a hned z velké události, kterou jsou Podzimní slavnosti, které jsem se rozhodla letos poprvé navštívit. Ale proč se chlubím jen s ohňostrojem? Stalo se totiž to, že moje plány nevyšly tak jak měly. V sobotu jsem měla na všechno velké plány, ale pracovní doba a počasí mi zkazilo úplně vše. Zkrátka nám v sobotu pršelo, a tak jsem mohla zkouknout jen ohňostoj. Každopádně ohňostroj mě opravdu uchvátil a byl snad nejlepším představením, které jsem kdy viděla. Nevím proč, ale organizované ohňostroje se mi vždy líbily více, než ty silvestrovské.

Spíchla jsem vám i takové kraťoučké video, nebo spíš záznam z té velké show, dokonce s původní hudbou, která při tom hrála. Dále v celém článku najdete popis a nesnáze celého dne a nějaké fotky :)

První dny na Univerzitě | FEI

4. října 2016 v 16:59 On my mind

Tak mám za sebou první týden (a něco málo) na Univerzitě Pardubice - nečekaně v Pardubicích. Na UPCE jsem nastoupila 26.9.2016, přesněji na FEI (fakultu elektrotechniky a informatiky). V tomto článku bych se chtěla podělit hlavně s nějakými zážitky a trochu s mým životem tady v Pardubicích. V pozdějším (připravovaném) článku bych Vás chtěla provést trochu tím jak jsem si našla bydlení a jak to u mě vlastně vypadá, ale zatím ještě nejsem spokojená s materiálem, který jsem nasbírala, ale tak snad se někdy dočkáme.

Retro aneb srdcové filmy

2. října 2016 v 20:00 retro
Vítám všechny, co jste zabloudili na můj blog. Pokud tohle právě čtete, tak to znamená, že můžete být svědky mé nové série. Zkrátka, na tento měsíc jsem pro Vás připravila takovou víkendovou sérii, počínaje dneškem, kde bych chtěla zavzpomínat, na co jsem koukala a co jsem jako dítě dělala. Jojo nemám 40, abych mohla hovořit o nějakém "Retru" a abych dělala vzpomínky typu "jooo když jsem byla malá", to ne, ale v poslední době, jsem zažila hodně věcí, které mi připoměly něco z dob kdy jsem byla malá a nedalo mi to, takže jsem si z toho chtěla udělat články. Jedná se i třeba o technologii, která byly hit, když nám bylo tak 10, ale dneska je to už prostě Old school.

Sérii zahajuji filmy, které jsem jako malá sledovala a znala je od začátku do konce. To co se mi hodně líbí, je to, že některé ty filmy nejsou ani tak určeny pro děti, ale my na ně prostě koukali a je fajn podívat se na ně po nějakém tom čase znovu a smát se věcem, které jsme jako malí ještě nemohli chápat. Vybrala jsem pouze 4 filmy a hodně jsem přemýšlela co sem dát, rozhodně jsem nechtěla dělat článek s 10 filmy, protože koho by to bavilo číst?

Takže, pokud jste alespoň trochu zvědaví na to, co jsem si pro Vás připravila, tak neváhejte číst dále... :)