Podzimní slavnosti Pardubice | Velká ohňostrojová show

10. října 2016 v 21:38 |  Fotím

Zdravím všechny s prvním kulturním článkem z Pardubic a hned z velké události, kterou jsou Podzimní slavnosti, které jsem se rozhodla letos poprvé navštívit. Ale proč se chlubím jen s ohňostrojem? Stalo se totiž to, že moje plány nevyšly tak jak měly. V sobotu jsem měla na všechno velké plány, ale pracovní doba a počasí mi zkazilo úplně vše. Zkrátka nám v sobotu pršelo, a tak jsem mohla zkouknout jen ohňostoj. Každopádně ohňostroj mě opravdu uchvátil a byl snad nejlepším představením, které jsem kdy viděla. Nevím proč, ale organizované ohňostroje se mi vždy líbily více, než ty silvestrovské.

Spíchla jsem vám i takové kraťoučké video, nebo spíš záznam z té velké show, dokonce s původní hudbou, která při tom hrála. Dále v celém článku najdete popis a nesnáze celého dne a nějaké fotky :)Začalo to tak, že jsem původně chtěla v sobotu vidět irské tance a jejich tradiční hudbu. To vše se konalo v parku u zámečku. Měli tam být do pěti. Jelikož mi celé dopoledne nebylo moc dobře, šla jsem si na chvíli po obědě lehnout a vyrazila jsem ve tři, takže bych to krásně stihla (alespoň něco málo). Předtím jsem si ale chtěla koupit kávu v úžasném pojizdném stánku. Jedná se o velký vozík, který vypadá jako kavárenský pult, který je zažen jízdním kolem. To je jedna z věcí, které jsem opravdu chtěla zkusit a taky jsem s tou kávou měla nějaké plány na fotky...


... když jsem ale dorazila k můstu, kde paní s vozíkem vždy stojí, tak tam nebyla. To mě vykolejilo a řekla jsem si, že chci nápoj od jinud, jelikož mi byla děsná zima. Šli jsme tedy do Costy. Hned tam jsme narazili na kilometrovou frontu, ale když už jsme tam došli, tak si prý počkáme. Než jsme došli na řadu, tak jsem si tak 10x rozmyslela co chci a nakonec jsem skončila u heřmánkového čaje s citrónem bez citrónu (ten mi tam zapomněli dát). Ve frontě jsme byli tak 30 minut, a když jsme vyšli ven, tak jsme zjistili, že irové už dávno své vystoupení sbalili. Bylo mi to líto, protože jsem je propásla jen kvůli blbému kelímku s pitím. Rozhodla jsem se, pro focení v parku...


... hend po pár cvacích se rozpršelo. Schovali jsme se pod střechy v parku a doufali, že je to jen přeháňka. Když déšť zesílil, tak jsme už moc neměli v co doufat. Začala nám být zima, a tak jsme utekli schovat se do Mekáče. Měli jsme slevové kupónky, tak že si něco malého dáme. Seděli jsme tam minimálně hodinu než přestalo pršet a vydali jsme se kouknout na náměstí, kde měli rozbalené trhy, nebo spíš stánky jako na jarmarku, kde prodávali trdelníky, svařáky, medoviny, brambory na špejli, atd... Za dalších pár minut jsme si dali s taťkou sraz před parkem, kde jsme měli čekat na ohňostroj a následně se přesunout na laserovou show. Po celém parku, a i mio něj, proudily davy a davy lidí, kteří se společně s námi přišli podívat na tu světelnou podívanou. Ohňostroj poprvé a netradičně, vypukl na zámeckém okruhu, místo na tradičním Labi. Výhled znemožňovaly tak na 40% stromy v parku a laserová show, která byla součástí ohňostroje se konala na Pernštýnském náměstí, které nemohlo ani v nejmenším pojmout takovou masu lidí, která se tlačila v parku.


Ohňostroj byl doprovázen hudbou, klasickou, ale zmodernizovanou. Bylo až děsivé jak se k té show hodila. Přiznám se, že jsem tak polovinu viděla skrz hledáček foťáku, ale ani tak jsem se nebavila o nic méně. Docela mě až mrzelo, že to netrvalo alesoň 30 minut. Bohužel na laserovou show jsme se už nedostali, kvůli vlnám lidí, kteří proudili na náměstí. Tak jsme se sebrali a šli domů, a já se těšila na teplý čaj, deku a postel :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wanderer Wanderer | Web | 10. října 2016 v 21:45 | Reagovat

úžasné fotky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama