První dny na Univerzitě | FEI

4. října 2016 v 16:59 |  On my mind

Tak mám za sebou první týden (a něco málo) na Univerzitě Pardubice - nečekaně v Pardubicích. Na UPCE jsem nastoupila 26.9.2016, přesněji na FEI (fakultu elektrotechniky a informatiky). V tomto článku bych se chtěla podělit hlavně s nějakými zážitky a trochu s mým životem tady v Pardubicích. V pozdějším (připravovaném) článku bych Vás chtěla provést trochu tím jak jsem si našla bydlení a jak to u mě vlastně vypadá, ale zatím ještě nejsem spokojená s materiálem, který jsem nasbírala, ale tak snad se někdy dočkáme.


26.9. jsem tedy měla svou první hodinu už v 8:00 a vůbec jsem nevěděla co od toho všeho mám čekat. Byla jsem prvák, takže jsem věděla, že dopadnu jako zmatená holka s mapkou ve škole plné kluků. Už na zápise jsem potkala jednoho kluka, s kterým jsem se zkamarádila a rozhodla jsem se ho první dny držet jako klíště. Tak jsme se tedy první den sešli a na první hodinu šli společně. Před přednáškovou místností byl celkem nával. Po otevření místnosti jsme se nahrnuli dovnitř a ještě než jsem si stihla sednout, nalepila se na nás jedna holka, která očividně byla ráda, že se může k někomu přidat. No a nějak takhle se získávají kamarádi :D Začátky byly celkem informativní, nikde nás nedrželi moc dlouho, učitelé se zdáli být fajn. Názor jsem změnila na prvním cvičení z algoritmizace. Učitel, nějaký inženýr, se přiřítil do třídy a začal po nás štěkat povely a informace takovým stylem, že kdybych se na něco zeptala, dostala bych asi přes hubu za svou nevědomost. Hned co jsem ze cvičení odešla, hledala jsem v rozvrhu, jestli jsou volné ještě nějaké termíny jiné dny. Měla jsem štěstí, hned další den bylo poslední volné místo v mém dvouhodinovém oknu, takže jsem neváhala a přepsala se.

Další dny jsem poznávala krásy českého jazyka a uvědomila jsem si, jak moc miluju Ostravu. Při cvičení z matematiky jsem byla vyvolána k tabuli, učitel mi diktoval příklad a já zjistila, že více na západě se přidávají písmenka a zmatky. Místo slovíčka *Krát* se říká *Kráté*, kdy jsem pořád dokola na tabuli připisovala do příkladu novou néznámou "t" /té/. Na cvičeních z ekonomiky, jsem zase přišla na to, že lidé tady mají spoustu času. Paní co cvičení vedla, pronášela svůj monolog jako pohádku na dobrou noc. To co řekla za celé cvičení, stihneme na ostravsku za 10 minut. Bohužel není jediná profesorka na škole.

Dále jsem už stihla vyfasovat zadání dvou semestrálních prací. Jednu z Úvodů do počítačů, kdy s další slečnou děláme společně téma "Vyhledávání informací" (néé že bychom už začaly :D ) a další do Algoritmizace, kde jsme si teda zatím měli vymyslet téma našeho programu, který bude i naší semestrální prácí. Zaujala mě možnost vybrat si naprosto cokoliv. Napadlo mě udělat program, který po zadání nějakých parametrů, vyhodnotí nejlepší nastavení expozice pro fotku. V jiném předmětu teprve tvoříme týmy, ve kterých budeme zpracovávat jinou semestrální práci a už teď je mi špatně z toho, že budu pracovat na projektu, na kterém závisí můj zápočet, s lidmi, které ani neznám.

To co se mi na Pardubicích líbí, je to, že tohle město je neskutečně kulturně žije. Je tady tolik věcí co se dá dělat. Třeba teď jsou už za dveřmi *Podzimní slavnosti*, které trvají v podstatě 3-4 dny. V celém centru probíhá cosi jako jarmark, vystoupení a různé akce jako je ohňostroj, laserová show, Downhill ranch, Irské tance, lampiónový průvod, atd... Neskutečně se na to všechno těším, protože uvidím centrum i z té kulturní stránky a určitě tím zaplním i blog :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | Web | 4. října 2016 v 20:37 | Reagovat

Tak hlavně aby to byla správná volba. :)

2 Double.Claire Double.Claire | Web | 5. října 2016 v 22:06 | Reagovat

No skupinové práce nenávidím! Dneska mám za sebou první týden v plném provozu. A jsem velmi zmaten:D seminární práci mám zadanou zase jednu a pár úkolů. Už teď si je ale všechny nepamatuju:D no to bude ještě sranda! Je super, že se ti v Pardubicích líbí;) těším se na další info z terénu;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama