retro | PC hry

16. října 2016 v 20:37 |  retro
Všechny Vás vítám u pokračování *Retro série* a dnes bych se chtěla podělit o nějaké hry, na kterých jsem jako malá dost ujížděla a nebudu lhát, ale některé z nich hraju dodnes. Nejprve asi informuji o tom, že si tento článek pomyslně rozdělím do dvou bloků, do onlinovek a PC her. Bylo hrozně těžké vybrat nějaké hry, protože já jsem jich hrála mnohem a mnohem více, v podstatě jsem byla maniak. Ale dopadlo to tak, že jsem si vybrala několik, pro mě, TOP her.


The Sims... to jste snad museli hrát všichni! Pro mě to byla úplně úžasná hra. A dodnes pořád je (jak by né, už vlastním třetí díl). Byli jste ti co hráli s kódy nebo bez, nebo jste ještě nevěděli, že kódy existují? :D Pamatuji si, že k The Sims jsem přišla přes kamaráda mého bratra, který u nás často byl. Nahrál mi jí na CD a já měla radost ze své první (pirátské) hry. O kódech jsem nevěděla nic, ale již zmiňovaný kamarád mi na papírek nějaké napsal, a tak jsem to hrála jedině s kódy a stavěla jsem si sídla. Jednička měla celkem dost omezených možností a byly doby, kdy jsem jí hrála nonstop a někdy mě to nebavilo vůbec. Jediné co tam bylo úplně super, bylo to, že postavičky nestárly :) to bohužel v dalším díle nahradili stárnutím, které se muselo kódy vypínat. Osobně jsem byla nadšená, když jsem měla dvojku a k tomu bylo milion rozšíření a nových možností. No tady to nejspíš ukončím, protože této hře bych musela věnovat celý článek abych se pořádně vyjářila :)


Jako další jsem pařila strategické hry jako byl Caesar III. tohle naprosto miloval můj taťka a tak nějak jsem si to zamilovala taky :) Pamatuju si jak jsem kolikrát tvrdila, že se jdu na PC učit angličtinu, ale místo toho jsem hrála Caesara, ale na mou obhajobu, nebyl česky. Jedná se v podstatě o strategii vybudovat, ochránit, nakrmit a naplnit potřeby města. V podstatě jste byli guvernéry, starali se o své město, uctívali jste bohy a bojovali proti nájezdníkům. Opět, tuto hru hraju dodnes, dá se najít a stáhnout přes net.

Další byla česká hra Mravenci. Mohli jste hrát multiplayer nebo proti PC. Pomocí karet jste určovali jestli váš hrad bude růst, zaútočí nebo vykope více cenných surovin. Hra koncila v okamžiku, kdy váš hrad dosáhl úrovně 100, ale to se dalo taky nastavit. Je to celkem těžké na vysvětlení, ale pokud neznáte, zagooglete a zkuste třeba i zahrát.

Roller coaster tycoon. Hra, kde jste si stavěli vlastní zábavní park a starali se o své zákazníky. Toť vše k popisu o čem hra je, protože to bylo jednoduše ono :D Ale nadruhou stranu se dalo dělat dost zábavných věcí. Já třeba stavěla tak šílené horské dráhy, že se na ně báli lidé chodit, a tak mi prodělávaly. Takže musíte zapracovat na strategii úplně všeho. Čas od času jsem z nudy utopila nějakého človíčka, nebo se jen bavila tím, že ho jakože topím a pak jsem ho vytáhla. Jojo byla jsem trochu morbidní. Neno jsem taky dávala stánky s jídlem před vchody a za východy, aby když se tam návštěvníci najedí, se za chvíli poblibli, pak mě bavilo brát uklízeče a nechat je to úklízet. Tím se zkrátka zabavíte, když vám třeba dojdou peníze na stavbu parku.

Zoo Tycoon znáte určitě taky všichni :) Postavit si vlastní zoo!!!!? No to chce přece každý! Každý jí chce mít originální a nejkrásnější. Osobně jsem to vždycky odflákla, ale teď když už bych to hrát neměla, to hraju a opravdu se snažím. Neflákám výběhy jen tak ledabyle a nerozprošťuji porost a kameny jen tak random. Abych se přiznala, tak jsem nikdy nehrála jiný Zoo Tycoon než první díl. Jasně, že jsem slyšela, že v dalších byli dinosauři a mořský svět a jiné výmysly, ale já si stále nemyslela, že jsem zvládla pořádně první díl na to, abych už hrála jiný.

Jako další PC hry jsem hrála třeba Bulánky, Lara Croft, COD, Ignition (to bylo RETRO!!), Kobra 11, Hospital...
Nakonec si nechávám onlinovky, které jsem nehrála, tak často, jako hry z cédéček. Pamatuju si, že nějak do 5. třídy jsme internet ani neměli a onlinovky jsem hrála jen tehdy, když jsem byla na návštěvě u tety, která internet měla.

1. The Waitress -> Máte restauraci o čtyřech stolech a navštěvují vás stále 4 stejní zákazníci a vy vyříte jen 4 jídla a podáváte jen 4 typy nápojů. Za mě je to 2. nejlepší hra, kde jste servírkou v restauraci. Je to jednoduché a myslím, že i pěkdńě naanimované. Nemůžu si stěžovat. Hodně jsem mluvila sama se sebou, když jsem byla menší (a pořád to dělám) a tak jsem si často hrála na to, že postavy ve hře dabuju a říkám co si myslí.
2. Penguin Dinner 2 -> 1. nejlepší hra, kde jste servírkou. Líbí se mi barevnost, rozmanitost, změny a už jen to, že jste tučňák... bomba! Opět tuhle hru hraji dodnes, když se ultimátně nudím, nebo prostě jen dostanu chuť.
3. Kindergarten -> Chůva ve školce. Každý den dostanete nové dítě navíc, o které se musíte postarat na danou dobu, než si pro něj opět příjde matka. Došla jsem až do počtu asi 7 dětí a pořád se mi to zdálo celkem lehké. Je to prostě pro chvíle, kdy se chcete odreagovat. Na internetu je dostupné pouze demo, takže je jasné, že to nemůže na dlouho zabaivt, ale pro mě to účel splnilo :)
4. Juice Bar -> Doteď pořádně nechápu, jak tahle hra vlastně funguje :D Vlastně je to docela náročné, protože v jednu dobu musíte kontrolovat políčko, kde si pěstujete zeleninku na džusíky, a zároveň je musíte míchat nedočkavým zákazníkům. Proč jsem to vlastně tolik hrála, když jsem to nikdy pořádně nepochopila? Prostě protože jsem to chtěla pochopit.

Myslím, že o onlinovkách se tolik mluvit nedá. PC hry jsou, byly a budou více komplexnější a pořád se bude něco měnit, a tak je pořád co komentovat, co pochválit a na co si stěžovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ev. Ev. | Web | 17. října 2016 v 1:42 | Reagovat

The Sims je prostě srdcovka. Taky jsem měla jedničku od spolužáka vypálenou a o nějakých rozšířeních jsem ani nevěděla (ano, byly už i k jedničce), ale i tak jsme to doma hrály hodiny, někdy jsme si nacheatovali peníze a stavěli obrovský baráky a jindy jsme zase hráli "podle pravidel" a jindy jsme zase vymýšleli způsoby, jak zabít Simíky :D  Hrála jsem všechny díly, ale nejoblíbenější je pro mě trojka.
A Kobra 11 je srdcovka mého dětství celkově :D a ty onlinovky? Tohle je prostě super série, u které si zavzpomíná. :)

2 Joina Joina | Web | 1. prosince 2016 v 17:50 | Reagovat

Jo to byli super hry :) Sims jsem hrávala dost dlouho, dokud se u nás nepřeinstaloval počítač. A zoo si na odreagování hraji do dnes :)
U mě vedlo ještě Age of Empire I a II.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama