Prosinec 2016

Vánoční seznam | Manage Christmas

6. prosince 2016 v 14:06 All
Máte problém s organizací? Ztrácíte papíry? Nevíte co pro koho máte nebo nemáte? No tak to jste tady správně, protože vydávám první vánoční článek, kterým bych vám chtěla pomoct pokud máte neznáze ohledně Vánoc, které se rychle blíží.

Sama jsem měla několik let snahu zorganizovat si trochu Vánoce, abych se v tom neplácala a měla jasno v tom co komu dám a jestli jsem to už stihla koupit. A jelikož jsem ten typ člověka co chodí s mobilem v ruce pořád, i na WC, tak tohle je pro mě něco jako spása. Jedná se o mobilní aplikaci (nečekaně) "Manage Christamas" , která funguje jako takový "nákupní seznam" toho co komu chcete ještě koupit. V podstatě na začátku si napíšete jméno toho, koho chcete obdarovat a můžete si zvolit i kolik na něj chcete utratit (bohužel to ale jede v dolarech), pak začnete vypisovat vánoční dárky, které chcete koupit, kde se dají koupit a můžete k nim vložit i cenu. Dále si u daného dárku můžete zvolit jestli jste ho už koupili, jestli ne, jestli ho už máte zabalený apod. Můžete si všimnout, že to mám skvěle vymyšlené, ale né koupené... Takhle alespoň budete mít všechny nápady a plány na dárky pohromadě. A pokud vás zrovna nenapadá co byste mohli komu dát, tak je tam zabudovaná záložka "IDEAS", na kterou když kliknete, tak si můžete vybrat z několika kategorií věcí a tam se nechat inspirovat dárky.

Já tohle naprosto oceňuji, protože papírová organizae na téma Vánoce u mě selhává a tady si to už budu moct pořádně ukočírovat. Snad na nic a nikoho nezapomenu a vše bude včas pod stromečkem :) Takže pokud jste trochu jako já a máte v tom ještě pořád nejasno nebo nepořádek, tak určitě stahujte. Já stahovala v App store, ale Google play má taky super appky → "Christmas gift list" . Je to prostě dost jednoduché a primitivní, ale hlavní účel to plní! Pomáhá to :)

A jinak pro všechny, Krásné vánoční svátky! :)

Tea people and where to find them

1. prosince 2016 v 16:17 On my mind
Tea person or coffee person? Co jsem? Proč jsem, a tak. Původně jsem článek chtěla obohatit vlastními fotkami, ale nakonec to nevyšlo a článek jsem nechtěla už déle odkládat. A jelikož už začalo to období, kdy je každý rád doma v teple, u televize s nějakým teplým nápojem, tak bych neměla déle váhat. Pomineme-li, že člověk s teplým nápojem nepije kakao, tak určitě má kávu nebo čaj. Já bych zajisté byla ten člověk s čajem. Ostatně jen velice málo piju kávu a když už, tak jedině s někým a nikdy né sama.

Jsem celkem emotivní člověk a ať mám jakkoliv špatnou náladu, tak čaj je něco co mě umí vždy uchlácholit. Kafi moc nefandím, protože na mě snad nikdy nemělo pozitivní účinek (kromě ledové kávy, to je zase jiný svět, i když se to nezdá), vždy se našly nějaké problémy. Miluju chodit do obchodů s čajem, jako je třeba Oxalis, čichat tam vůně a nechat si nakonec udělat výklad o miliónu druhů zelených čajů. Ano, jsem fanda do zelených čajů! Díky čajům mi dokonce přestalo chutnat i sladké (obecně). Přestala jsem si čaje sladit a mým naprostým teapornem se stal čistý zelený čaj s citrónem. Nedávno jsem se dokonce dověděla, že zelený čaj působí jako káva, tudíž, že obsahuje kofein. Pro mě, kdo kávu nepije, je to příjemná novinka. Dále o zeleném čaji koluje i to, že by měl údajně spalovat tuky. Můžu jen doufat, že je to pravda :D

Ale nemyslete si, že piji jen zelený čaj. Dávám prostor i jiným. Například jsem si také oblíbila heřmánkový čaj na uklidnění. Jasmínový čaj pro jeho chuť. A pak je tady jeden úžasný druh čaje z Nanu Nana, možná ho znáte, ovocný čaj, který se dá jíst. Nasypete si lžičku nebo dvě do hrnku, zalejete jako normální čaj, vypijete a lžičkou vyjíte nacuclé, vyluhované kousky ovoce. Ovocné čaje mě celkově moc neberou, ale tenhle stojí opravdu za to :)

A jak to tak bývá, alespoň doufám, tak i já mám tu čajovou rutinu. Zajímavé, ale je, že mám dvě. Víkendovou nebo týdenní. Víkend si neumím představit bez rána, kdy si neuvařím hrnek čaje! Většinou si dávám 100% zelený a plátek citrónu. Obvykle ho piji k snídani a s čajem se mi to ráno u snídaně protáhne klidně i na hodinu. No co na to říct, prostě mi to trvá a pomalu ucucávám. Přes týden piji čaj většinou večer, když se konečně dostavím domů ze školy. Uvařím si většinou heřmánek, abych ze sebe smyla stres ze školy a tak... Většinou si k tomu dám večeři, ale tu mám snědenou dříve než čaj vůbec vychladne a pak mi dělá společnost při relaxaci u YouTube videí nebo seriálů.

A co vy? Jste kávoví nebo spíše čajoví? :)