Březen 2017

Kavárna není fastfood

2. března 2017 v 14:42 On my mind
Mám ráda kavárny, jejich prostředí a většinou ten menší relax, který nabízí. Pro mě je to místo, kde příjdu třeba s kamarádkou, dáme si kafe a u něj tlacháme, k tomu si dáme třeba ještě dortík nebo čaj. Taky je to místo, kde se lidi učí nebo si v klidu vyřizují své věci. Dokonce i kavárny vycházejí těmto lidem vstříc, přece jen se snaží aby to zrovna u nich vypadalo pěkně, zajišťují ve většině případů Wi-fi připojení a klidnou (tichou) muziku. To co ale nemám ráda, je to, když někdo příjde, rychle si objedná a vypije během 25-30 minut a už už by platil. Většinou jsem si zvyklá dávat čaje a ten není ani za tu dobu schopen vychladnout na mnou poživatelnou teplotu, většinou ho je i hodně, takže je dost těžké to za tuhle dobu vypít. Když s někým takovým jdu do kavárny, tak jsem neustále ve stresu a přemýšlím, co si dám, aby toho nebylo hodně, za malou cenu a hlavně aby to bylo ihned poživatelné! Protože je mi dost nepříjemné sedět u pitíčka, zatímco ten druhý už má dávno vypito a dokonce už i zaplaceno, v podstatě se čeká jen na mě až docucám pitíčko, obléknu kabát a JDEME! To už bych si to kafe raději vypila doma než skoro na stojáka v kavárně.

Jednoduše nevidím důvod proč naklusat do kavárny a za 20 minut vypadnout. Pokud nemám čas u toho kafe sedět, tak jdu někam, kde obsluze řeknu "S sebou prosím." seberu kelímek a pádím kam potřebuju. Většinou ani ty kavárny nepočítají s tím, že tam budete kratší dobu než hodinu. Pokud se dostanu do krásné kavárny, tak ráda posedím, pokochám se a pokecám. S kamarády máme v kavárnách sešlosti a je jasné, že tam kratší dobu než dvě hoďky nebudeme.

Zkrátka do kavárny jdu za dobrou kávou, kamarády, milým prostředím a relaxem. Nestojím o jedno rychle kafe s bundou na sobě.

A jak jste na tom vy? Posedíte rádi v kavárně nebo raději pospícháte? :)