Art

GOAP

20. června 2016 v 21:56
Tak dneska jsem si připravila takový menší článek z GOAP (gallery of art Prague), kde jsem navštívila výstavy Dalí/Mucha/Warhol. Všechno z úplně jiného soudku, ale všechny nádherné. Galerii jsem navštívila společně s taťkou, u kterého jsem byla na takových menších prázdninách. Původně to teda měl být článek, kde se měly objevit i fotky z výletu na KUKS, ale myslela jsem, že to by už bylo na jeden článek hodně a pokud chcete vidět fotku Kuksu, tak se v nejbližší době objeví na mém instagramu. Výstavu bylo možno navštívit pouze jednu, dvě nebo hned všechny tři. Já sem chtěla vidět, jak jinak, než všechny tři! Nejvíce jsem se těšila na Dalího, snad už jen kvůli tomu, že je to španěl a to se stalo už takovou srdcovkou. Chtěla jsem i původně dělat mini video, ale nejdřív jsem nevěděla jestli se tam může fotit a pak jsem zjistila, že je tam moc málo místa na chození s foťákem. Zvolila jsem proto fotit mobilem, takže pokud je něco horší kvalitka, tak se hluboce omlouvám. U Dalího jsem nejvíce chtěla vidět jeho *Vesmírného slona*, byl nádherný! A jak jsem byla tak opojena jeho obdivováním tak jsem si ho samozřejmě ani nevyfotila... Ale jeho roztékající se hodiny mám, takže to nevídím nijak černě! Další byl Mucha. Nejvíce co mě z jeho díla zaujalo byly známky a koláž stěny, která byla vytvořena z jeho plakátů. Tam jsem se samozřejmě musela vyfotit. A nakonec byl Warhol. TO mě doslova uneslo, protože hned jak jsme vešli, tak to byla neskutečně živá a barevná výstava. Na konci byl i workshop, kde jste si mohli potisknout tričko nebo tašku. Bylo to ale neskutečně drahé! No a tak jsem si koupila v suvenýrech obrázek s Dalího knírem, který se už nemlžu dočkat někde pověsit!!

No a jelikož to byla výstava, tak to znamená, že si tady dnes moc nepočtete, ale kouknete na nějaké fotky. Není jich moc a ani nejsou extra umělecké a TOP, ale i tak doufám, že se vám to bude alespoň trochu líbit :)

Back to school

1. září 2015 v 12:38
Je prvního a zase začíná škola a taky moje lenost, už jen protože tohle mělo být původně video, jujky. Nakonec si návody prostě přečtěte a vizuálně se potěšte pohledem na hotové kolekce věcí do školy. Na návrat do školy jsem si připravila dva šanony, které letos použiju místo sešitů (o které se stejně neumím starat), školní kalendář pro lenochy a obal na mobil, přece chcete aby váš telefon na začátku školy zazářil a oslnil. Tak pojďme do celého článku se na to mrknout!

Supernatural all around

8. dubna 2015 v 20:21
Můj seriálový svět je velmi široký a rozmanitý. Když se u mě řekne -seriálový veřer- není tím myšleno dva díly seriálů, ale hned alespoň 7. Pokud bych si ale měla vybrat ten nejoblíbenější, který by to byl? Je pravda, že už více než půl roku neskutečně miluji seriál Arrow, ale abych byla sama k sobě upřímná tak nadevše vede seriál -Supernatural- nebo-li -Lovci duchů-. Nevím proč, ale pokaždé, když si to řeknu česky, vybaví se mi starý film -Krotitelé duchů- (mimochodem taky báječný).

Let's do some review...

Krásné 18 tiny

21. března 2015 v 7:00
Takže, ještě jednou všechno nejlepší Klárko :) Doufám, že se ti obrázek líbí a, že se ti bude líbit i to video. Dala jsem si s tím víc práce než s regulárním obrázkem a musela jsem si navodit depresi abych to vůbec nakreslila a zlomila jsem si tužku, ale co bych neudělala. Tak si užij video :)

Už jsem se chtěla ptát

9. března 2015 v 17:39
Od začátku prosince jsem spolupracovala na logu pro celonárodní festival španělského divadla, za které jsem měla slíbené tričko s mým návrhem. Už už jsem se dnes chtěla ptát jestli ke mně to triko někdy dorazí, protože už je to více než 4 měsíce a pořád nic. Každopádně, jako by mi četli myšlenky, dnes triko dorazilo až ke mně.

Potisk na triku :)

Všechno nejlepší

5. února 2015 v 9:14
Opět jsem tady s dalším kreslícím videem. Původně mělo být video až v neděli a ještě to měl být spíše tutorial, ale okolnosti se změnily. Dnes má jeden můj úžasný kamarád narozeniny (22 tuším :D) a já jsem mu nechtěla kupovat dárek, protože vím jak nemá dárky rád. Ale cítila bych se fakt strašně kdybych ho odbyla jen přáním, tak jsem se pro něj rozhodla udělat tohle video a originál mu předat, takže takový malý handmade. Doufám, že bude rád, že jsem nic nekupovala, ale že i přesto jsem si na něho mile vzpomněla :)

# 2: Marylin Monroe

7. ledna 2015 v 8:00
Jelikož k mému předchozímu článku/videu bylo celkem dost ohlasů :) za čož Vám moc děkuji, jsem se rozhodla natočit další video. Stejně jsem to slibovala a udělalo mi to velkou radost.

Už dlouho jsem přemýšlela koho nakreslím. Nejraději kreslím ženy, muži mají vousy a to se mi zrovna nejlépe nekreslí :D, kdežto vlasy u žen jsou přímo úžasné, taky mají bohatší oči :) Tím už ale odbočuji. Nějakou dobu mám zálusk na větší ybku než nějaké obyčejné herečky. Chtěla jsem si nakreslit *Marylin Monroe* :) Jednu kresbu s ní už mám, slavnou scénu se vzdouvajcími se šaty, ale tentokrát jsem chtěla detail. Už jen protože tuhle herečku opravdu obdivuju a bylo jí opravdu škoda. Troufla jsem si i na otevřenou pusu! Normálně všem pusu zavírám, protože vůbec neumím kreslit zuby :D teď se mi to zdálo proveditelné, protože šly vidět jenom dva přední :D a světe div se! Povedlo se mi to :3 Možná si to nemyslíte, ale já z toho mám výborný pocit.

A jako obvykle, video v celém článku a tady pouze "ilustrační" obrázek ;)

Nová neznámá

1. ledna 2015 v 16:31
Nový Rok a já jsem tak moc chtěla uctít Vás videem (to by znamenalo, že jsem se překonala), a taky ano! Mám nové video. Tak nějak už v něm ale neučinkuju, teda vlastně moje část ano, je to ruka. Video mělo být *Jak maluju*. Nápadů bylo fakt hodně, ale teď si jeden vybrat že!? Když už jsem si vybrala, tak jsem chtěla zkusit, pro mě, novinku. Úhel. No.. katastrofa, a tak jsem musela přejít na svou oblíbenou, graf tužku. Jenomže už se venku pomalu stmívalo a tak se mi obraz rozostřoval a nešlo skoro nic vidět.
Ale alespoň jsem vzala první část videa a udělala Vám z toho minutové pobavení :)

Jsem naprosto nadšená tím co mě napadlo a chtěla bych do budoucna určitě udělat více takovýchto videí.
Takže video v celém článku :)

Už nikdy

3. prosince 2014 v 7:00
Poslední dobou opravdu nestíhám vůbec nic. Ani na jídlo nebo spaní nemám vůbec čas. Pořád musím něco dělat do školy, do toho se nám o víkendu pokazil internet a už se musela domlouvat návštěva technika, což byl radikální zásah do mého času vyhrazeného na studium. Nejen technik, ale i profesorka výtvarné výchovy mi můj nabitý program nijak neulehčili. A o tom je tento článek, který jsem slibovala ve videu na téma týdne :)
Pondělí jako každé jiné. Vzhůru od 5:00 rána, ve škole od 7:00 do 16:00 a hned tak nějak v 15:30 mě stihla významně potěšit profesorka v hodině výtvarky, kdy přišla s tím, že budeme vytvářet návrhy na bilingvní divadlo, které by se měly objevit na trikách a plakátech. Až po nějakém výplodu jsme směli opustit třídu a stejně jsem ten den neměla na nic náladu, a tak jsem zplácala první lepší výplod a rychle jsem jí ho šla ukázat abych se už nemusela stresovat, že nic nestíhám. Ale ó jé. Hned po předložení začala neskutečně vřískat, jak je to skvělý nápad, apod. A tím mou lhostejnost a časovou tíseň uvedla v ještě větší stres. Hned mi začala cpát voskové barvy a pastelky s tím, že mám doma návrh udělat dvakrát (1 na tričko a 1 na plakát) a každý měl samozřejmě vypadat úplně jinak a já hned věděla, že to zabije většinu mého času, ale co jiného mi zbývalo, když už jsem to dostala takovým příkazem. Nic. Tak jsem se už jen zeptala, jen tak mimochodem, do kdy to teda potřebuje. Upřímně jsem čekala, že nějak za týden, ale paní profesorka suveréně odpověděla, že to očekává hned další den, tedy dnes! Tak se stal můj nabitý den, ještě nabitější. Nesnáším kreslení pastelkama, jelikož se lámou a je to s nima na dlouho. Samozřejmě že to muselo být pastelkou! Tuha u každé se zlomila alespoň 4x a sestrouhala jsem každou nejméně o 4 cm.
Tohle je tedy výsledek mého snažení, který jsem odeslala mailem a zítra předávám originály. Snad už mě nikdy nic podobného na jejích hodinách nenapadne.

Plakát Tričko

V horách

28. listopadu 2014 v 12:00

Cristobal Ortega


Takže, jsem zpět se svým teď už týdeníkem o takovém rychloumění :)
V tomhle, již třetím díle, Vám představuji španěla, Cristobala Ortega. Pomocí temper, vytvořil za pět minut skvělé dílo.

Západ slunce nad rájem

21. listopadu 2014 v 13:40

Street art


Jsem tady zase s novým dílem Street artu. Tohle video je o pánovi, který pomocí rukou a hadříku, nakreslil dokonalý ráj pro život. Deštný prales, zapadající slunce a chata v horách, vodopád... no co více si přát. :)
Chápu že devítiminutové video je dost, ale pokud si těch pár minut najdete, nebudete litovat :)

Spray artist

15. listopadu 2014 v 14:09

Jamie Pardoe


Dnes, v tomto článku bych Vám ráda představila pouličního umělce Jamieho Pardoea. Působí v New Yorku na Time Square, kde na kus bílého papíru dokáže pomocí spraye a pár pomůcek vytvořit opravdové umělecké dílo.

Koukněte, je to fakt super :)
 
 

Reklama